11.září 2001 – teroristický útok nové video 2008

11.září 2001 datum, který je nesmazatelně zapsán do světových dějin. Teroristický útok 11.září 2001 změnil svět. Neustále se vedou různé konspirační teorie a natáčejí hollywoodské filmy. Jedna věc se již ale nezmění, 11.září 2001 zemřeli lidé. Na jejich památku vznikl i tento film. 11.září 2001 – teroristický útok nové video 2008
11.září 2001 - teroristický útok nové video 2008

11.září 2001 – teroristický útok nové video 2008
Videa 11.září 2001, které si nesmíte nechat ujít.:
Skoky z WTC 11 září 2001 – Šokující video
Autentické záběry z 11. 9. 2001
New York 11. 9. 2001 – Strhující video

Útoky z 11. září 2001 byly sérií koordinovaných teroristických útoků, které se uskutečnily ve Spojených státech amerických. Podle oficiálního vyšetřování 19 mužů spojených s militantní islámskou organizací al-Kájda uneslo 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich (Let American Airlines č. 11, Let United Airlines č. 175) narazila do Světového obchodního centra v New Yorku a způsobila jejich zničení. Třetí letadlo (Let American Airlines č. 77) narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany Spojených států amerických v hlavním městě USA, Washingtonu. Čtvrté letadlo (Let United Airlines č. 93) se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol. Při útocích zahynulo celkem asi 3 000 lidí. Tolik ve zkratce o 11. září 2001 .

45 komentářů “11.září 2001 – teroristický útok nové video 2008”

 1. ten debil co tady napsal ze byli ty mrakodrapi hnusný je vul protoze neslo o to jak vipadali ale o to jak je tem lidem bych chtel videt kdyby si byl/a poblíž zabilo ti to příbuzný jestli bi si rikal/a STEJNE BYLY HNUSNÝ

 2. Reakce na útoky z 11. září 2001
  Podrobnější informace naleznete v článku Teroristické útoky 11. září 2001.
  Podrobnější informace naleznete v článku Operace Trvalá svoboda.

  Bush vzkázal záchranným týmům pracujícím na Ground Zero v New Yorku 14. září 2001: „Slyšíme vás. Celý svět vás slyší. A lidé, kteří shodili tyto budovy brzy uslyší o nás.“
  Po útocích byly Spojené státy šokovany svou zranitelností. Zahynulo přes 3 000 lidí. Bush, viceprezident Cheney a mluvčí Bílého domu Dennisem Hastertem byli na několik hodin převezeni na tajná místa, než se objasnily alespoň základní okolnosti útoků.
  Po útocích se automaticky změnilo zaměření americké zahraniční politiky. Celá další politika Bushovy vlády (včetně domácí) byla založená nebo ovlivněná Válkou proti terorismu. Změnu zahraniční politiky Bush jasně deklaroval ve Zprávě o stavu Unie 29. ledna 2002. Útoky zvýraznily ohrožení ze strany teroristických skupin oproti ohrožení ze strany států. Bush použil termín „Osa zla“, do které zahrnul Írán, Severní Koreu a Irák.[8]
  Za původce útoků označila Bushova administrativa Usámu bin Ládina a jeho organizaci Al-Kajda, která měla své hlavní základny v Talibanem ovládaném Afghánistánu. Bush dal afghánské vládě ultimátum, aby vydala bin Ládina Spojeným státům (spolu s dalšími požadavky, týkajících se zejména teroristických výcvikových táborů). Taliban žádal předložení důkazů o tom, že bin Ládin skutečně stojí za útoky. Později, s blížícím se útokem, Taliban nabídl vydání bin Ládina do Pákistánu, kde by byl souzený podle islámského práva. Dodnes není zcela jasné, zda vůbec bylo v moci vlády bin Ládina vydat.[9] [10]
  7. října USA zahájily vojenské operace proti Talibanu bombardováním vybraných oblastí; 19. října pak pozemními útoky. Jejich letecké údery podporované akcemi zejména amerických a britských zvláštních jednotek a elitních oddílů umožnily Severní alianci 13. listopadu 2001 dobýt Kábul. Později se o jeho kontrolu dělila s americkými jednotkami. Vláda Talibanu na celostátní úrovní padla, nějakou dobu se však ještě držela v některých provinciích. Partyzánské oddíly složené z věrných Talibanu se v Afghánistanu pohybují dodnes. Talibanem vyhnaný prezident Burhanuddín Rabbání se (dočasně) vrátil do úřadu, posléze byla sestavena vláda vedená Hamídem Karzáím. Ta nakonec převzala moc nad většinou území, některé oblasti však stále neovládá (resp. je ovládá víceméně formálně na základě dohod s místními vůdci) a od roku 2006 mají nepokoje a bombové útoky vzrůstající tendenci. Síly OSN pomáhají udržet pořádek v oblasti Kábulu a dalších významných měst. Nová vláda a nyní již prezident Karzáí jsou blízkými spojenci Washingtonu v pokračujícím boji proti terorismu. (Samotný Hamíd Karzáí studoval ve Spojených státech a později se stal poradcem nadnárodního naftařského koncernu Unocal.)
  Bushova administrativa je kritizovaná pro zadržování několika stovek vězňů v táboře Camp Delta v Zátoce Guantanámo na Kubě bez řádného soudu. Většina je podezřelá ze spolupráce se sítí Al-Káida, či Talibanem. Mnoho organizací zaměřených na lidská práva hovoří o nelidských podmínkách, ponižování a týrání. Americké oficiální kontroly nic takového nepotvrdily
  A KEŠTĚ NĚJAKEJ DOKUMENT
  • 7:58 Let United Airlines č. 175 startuje z Bostonu do Los Angeles (na palubě 56 pasažérů, 2 piloti, 7členná posádka; typ stroje – Boeing 767).
  • 7:59 Let American Airlines č. 11 startuje z Bostonu do Los Angeles (na palubě 81 pasažérů, 2 piloti, 9členná posádka; typ stroje – Boeing 767).
  • 8:01 Let United Airlines č. 93 startuje z Newarku do San Francisca (na palubě 38 pasažérů, 2 piloti, 5členná posádka; typ stroje – Boeing 757).
  • 8:10 Let American Airlines č. 77 startuje z Washingtonu do Los Angeles (na palubě 58 pasažérů, 2 piloti, 4členná posádka; typ stroje – Boeing 757).
  • 8:13 Boeing 767 na letu 11 se odchyluje z kurzu o 20° a přestává komunikovat s leteckou kontrolou (první náznak nestandardního chování; o 7 minut později navíc vypíná identifikační signál).
  • 8:46 Boeing 767 na letu 11 naráží v rychlosti 790 km/h do severní věže WTC. Budova je zasažena mezi 94. a 98. patrem. Dochází k okamžitému vznícení paliva a uvěznění všech lidí v patrech nad místem nárazu letadla.
  • 9:02 Boeing 767 na letu 175 naráží v rychlosti 950 km/h do jižní věže WTC mezi 78. a 84. patrem. Náraz letadla v televizi v přímém přenosu vidí miliony lidí po celém světě. (Federální úřad USA pro letectvo s okamžitou platností uzavírá všechna letiště v New Yorku).
  • 9:21 Všechny tunely a mosty v New Yorku jsou uzavřeny.
  • 9:25 Federální úřad USA pro letectvo uzavírá americký vzdušný prostor a přikazuje všem vnitrostátním linkám okamžitě přistát.
  • 9:29 Prezident George W. Bush poprvé po útoku promlouvá k národu, oznamuje, že se vrací do Washingtonu a že došlo k obrovské národní tragédii. První potvrzené zprávy naznačují minimálně 6 obětí a alespoň 1 000 zraněných.
  • 9:37 Boeing 757 na letu č. 77 naráží do budovy Pentagonu. Je zabito všech 64 lidí na palubě a dalších 125 v budově.
  • 9:45 Bílý dům a Kongres jsou evakuovány.
  • 9:49 Všechna letiště v USA jsou uzavřena.
  • 9:58 Operátor záchranného telefonního systému je informovaný pasažérem letu č. 93 o unesení letadla.
  • 9:59 Jižní věž WTC se 56 minut po zasažení letadlem hroutí. Tragédii sledují miliony lidí po celém světě v přímém televizním přenosu. Dolní Manhattan je zahalen obrovským oblakem prachu.
  • 10:03 Boeing 757 na letu č. 93 se zřítil do polí v Pensylvánii, 120 km jižně od Pittsburghu poté, co se pasažéři na palubě proti teroristům vzbouřili a pokusili se získat nad letadlem kontrolu. Evakuace sídla OSN a centrály NATO v Bruselu a uzavření všech hraničních přechodů USA s Mexikem.
  • 10:10 Hroutí se část Pentagonu.
  • 10:25 Objevuje se informace, že před Ministerstvem zahraničních věcí USA explodovala nálož (žádný zraněný).
  • 10:28 Severní věž WTC se hroutí. Spolu s věží je zničen i přilehlý hotel Marriot.
  • 14:00 Ukončení všech finančních operací na akciových trzích v USA.
  • 14:21 Armáda USA rozmísťuje v okolí New Yorku a Washingtonu raketový protiletecký systém.
  • 14:40 První tisková konference po katastrofě vedená starostou New Yorku Rudolphem Giulianim.
  • 16:25 Hlavní akciové trhy v USA potvrzují zastavení obchodovaní i na následující den.
  • 17:25 Sedmačtyřicetiposchoďová budova č. 7 Světového obchodního střediska se sesunula k zemi; na čtyřech místech budovy probíhaly menší izolované požáry; ostatní budovy centra jsou zničeny troskami z pádu Dvojčat – celé obchodní středisko je tedy zničeno; místo bývalého WTC později přijme název Ground Zero).
  • 20:30 Prezident USA George W. Bush přednáší v televizi svůj projev k národu.
  Teroristický Útok Na USA 11.9.2001 velká tragédie která se satla po celém světě
  a ot je vše taka si to prlistujete

 3. grfonkat

  dík konečně nějakej rozumnej názor a vy ostatní by jste se mely zamyslet, nase media vysílají jenom co potřebujou, my tady protestujeme proti radaru a v americe probíhají masové demonstrace za vyšetření událostí z 11.9.2001 a ptám se vyděli jste to někdo v našich nebo jinych mediích jedině internet ukaze celou pravdu tam jsou vsechny dukazy.znovu všechny prosim aby se podívali na dokumenty k 11.9.2001 tech dukazu je tolik ze je to až nechutné žadné předělávky videí jenom autentycké záběry z televizí toho dne.

 4. DR.cwach

  vše uměle vyvolany amerikou,aby se dostali na ropu,sami si to zhodily a mi těm hajz*um všechno věřime,

 5. grfonkat

  kdo tady mluví o terorystech je debil zřjemně meumí číst a špatně i vidí, je pravda že média nejsou svobodna peníze nade vše.Začátek toho všeho je už dávná historie Rusko Afgánska valka . Víc čtěte a dívejte se na videa jak to skutečně bylo.

 6. grfonkat

  je to vsechno podfuk na nás všechny stačí se podívat na pár dokumentu a bude vam jasno

 7. David Przybyla

  co děláš zabijáku oni neletěli z iráku až do ameriky ti jebe t jelo z Bostonu do new yorku tak se kslidni

 8. zabijak

  No jako docela smutne ale jako dobre jsem to provedl ne? letadla leteli z Iraku az do ameriky a bum bum bum

 9. PRZYBYLA DAVIDRHURJDUEJS J D

  JSEM MARICAON TKN KDYBU NÉHDOU OIEEEEŠTĚ ME OKA ,

 10. David

  pište porsím porsím a hlavně ty vicatit

 11. David

  seš kámoš moc nej vitaci že mi důvěřuješ díky moc díky\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ale můžeš mi napsat na email jo ? na ZaZa05@seznam.cz

 12. VITACCIT

  David – víš Davide, já ty tvoje otázky viděl než ti je smazali. Je mi 30, když se to stalo bylo mi 23let(tobě 5), víš. Myslíš že někoho zajímá názor 12.letého kluka??? To nemyslíš vážně, že né? Jinak vše nej. k svátku. Taky jsem David. Aláh Přichází(Alláh Akhabar)!

 13. VITACCIT

  … a kde byl Davide BATMAN? Podívej se zase do skleněné koule a napiš mi to tady. Já si to někdy najdu, jo?

 14. VITACCIT

  David – :DDD tak ty odpovíš na všechny otázky, :DDD 12.let, :DDD podívej se zase do skleněné koule :DDD a zjistíš že spider-man a superman byli na pivu … :DDDDDD … Davide… Čáryfuku :DDDDDDDDDDDDDDD ALLÁH AKHABAR!!!

Zapojte se do diskuze.