Atomová bomba video – Posel smrti

Atomová bomba (Jaderná bomba), posel smrti pro lidstvo, zbraň neuvěřitelných ničivých následků, byla vyvinuta ve Spojených státech v rámci vojenského projektu Manhattan (1943-1945). Tento projekt atomové bomby probíhal v laboratořích v Los Alamos za vedení Roberta Jacoba Oppenheimera. Výsledkem projektu byl první pokusný atomový výbuch, který proběhl 16. července 1945 v poušti White Sands poblíž města Alamogordo.
Atomová bomba video - Posel smrti
Jaderná zbraň (resp. atomová zbraň) je zbraň hromadného ničení, založená na principu neřízené řetězové reakce jader těžkých prvků.
Po atomovém výbuchu v poušti White Sands byly další vyrobené bomby Little Boy a Fat Man byly o několik týdnů později svrženy z bombardérů B-29 na japonská města Hirošimu a Nagasaki. Letoun B-29 Enola Gay svrhl 6. srpna 1945 v 8.16 na Hirošimu uranovou atomovou pumu o ekvivalentu 15 000 tun TNT. Letoun B-29 Bock’s Car svrhl 9. srpna 1945 v 11:02 plutoniovou bombu na Nagasaki. Obě pumy zabily okamžitě zhruba 130 000 lidí a dalších 100 000 umíralo na následky výbuchu v dalších letech.

Atomová bomba foto
Druhou atomovou mocností se v roce 1949 stal Sovětský svaz, kde výzkum a vývoj jaderně zbraně vedl akademik Igor Kurčatov. V 50., 60. a 70.letech 20. století se atomovou zbraň podařilo získat také Velké Británii, Francii, Číně, Indii a Pákistánu. Severní Korea se k vlastnictví atomových zbraní přiznala 10. února 2005. Izrael pravděpodobně atomové zbraně vlastní, avšak oficiálně to nepřiznal. O výrobu atomové bomby se v minulosti pokoušely i další státy. Na počátku první dekády 21.století se jí pravděpodobně pokouší vyrobit Irán. Některé země svůj jaderný program zastavily či zrušily na základě smluv o nešíření atomových zbraní; JAR se rozhodla své jaderné zbraně zničit. Některé státy východní Evropy získaly následkem rozpadu Sovětského svazu jaderné zbraně, většinou je však předaly zpět Rusku (nejasná situace existuje ohledně Ukrajiny). Atomové zbraně představovaly hlavní odstrašující prostředek studené války.
Podívejme se na atomovou bombu a její ničivou sílu…


Atomová bomba video – Posel smrti

Píseň: Pink Floyd – VELKÉ NADĚJE

Za horizontem místa, kde jsme žili
když jsme byli mladí
Ve světě magnetů a zázraků
Naše myšlenky bloudily stále
a bez hranic
Začalo zvonění dělícího zvonu
Podél dlouhé cesty a pod hrází
Setkají se ještě ti, co byli rozděleni
Byla tu neuspořádaná skupina
která následovala naše kroky
Předtím, než čas odvál naše sny
Opustit myriády malých kreatur
zkoušejících nás srovnat se zemí
Do pomalého úpadku konzumního života

Tráva byla zelenější
Světla byla jasnější
Obklopení přáteli
Noci zázraků

Pohled do žhavých uhlíků
mostů, planoucích za námi
Mžik na to, jak zelené to bylo
na druhé straně
Kroky vedou vpřed
ale snění zase zpět
Taženi náporem vnitřní síly
Do větší výše s rozvinoutou vlajkou
Dosáhli jsme ohromující výše
toho světa snů

Spoutáni navždy touhou a ctižádostí
Je to pořád neuspokojený hlad
Naše unavené oči pořád bloudí po obzoru
ačkoliv na začátku této cesty jsme byli tolikrát

Tráva byla zelenější
Světla byla jasnější
Chuť byla sladší
Noci zázraků
S přáteli obklopení
Září ranní mlhy
Voda teče
Nekonečná řeka

Text čerpán: Wikipedie Atomová bomba

12 komentářů “Atomová bomba video – Posel smrti”

 1. VITACCIT

  Jednou bude třetí světová. Výhodou atomovek bude že až budeme hořet, nebude nás to bolet.

 2. Sauron

  skoda ze neukazali 100MG tun nejvetsi vybuch byl 50MG tun chtel bych to fakt vydet ale zase chudinky zviratka

 3. stepik.lopik: ty jseš fakt ten největší srandista… fakt jem se hodně nasmál dopiš to ještě, please

 4. stepik.lopik

  jeto neuvěřitelné co dokáže jedna atomová bomba,jenže jednou jsme začali a jednou to také skončí!!!!!!tím mám na mysli světová jaderná válka!!!!!jsou tojenom zlomky vteřin,minut,hodin,dní a i několik roku coten den jednou přijde a nějakej magor z jakyhokoliv kontinentu udělá chybu a zmáčkne ten ničivy světovy konec našeho lidstva!!!!oni neznají mír,strach,obavu co přijde ale usilujou jen o vyhru kdoje silnější!!!!!je tomu už 85let co bylo testováno na 1459 jadernych vybuchu!!!!kolik přitom zemřelo savcu,ptaku a ryb!jeto opravdu smutne jak pomalu naše země umirá…………………..

 5. no no

  kazdy je ma ja mam jednu na zahrade taky to nekam hodim ale to budu miset lezet na smrtelne postely jinak nic

 6. vaca

  To nas ceka jestli tady postaví radar no jo rusko je má taky

 7. Ráďa

  Tak to, že zemřelo xtisíc lidí to zajímá všechny, ale že určitě umřelo taky spoustu zvířat to nezajímá nikoho. Chudinky zvířátka, lidem dobře tak !! :-)))

 8. vašnosta

  tenkrát to rostly hřiby to musela být smaženice pro celou dědinu,letos bude ale sucho takže asi růst nebudou ,ale žampiony z obchodu to jistí:)

 9. Deus

  Bože, Iwuše, ty jsi ale kráva!

 10. Deus

  To je neuvěřitelné, co všechno provedla lidstvu tahle kapela, aby natočila tak krásný videoklip. Bravo Pink Floyd. Svět je prostě super.