Nesmyslně zastřelen policajtem

Video na kterém uvidíte těžce ozbrojeného muže zastřeleného před jeho přítelkyní. No vím že práce amerického policajta je těžká, ale rovnou střílet za všech okolností nevím nevím. Tady u nás vystřelí varovný výstřel a je klid většinou. Zbraně tady taky nemá každý „volně“ k dispozici. A lovecký nůž to mi je něco. Trampové bojte se.

15 komentářů “Nesmyslně zastřelen policajtem”

 1. patiik

  ondřeji máš ten článek tak dlouhej že mě to ani neba číst, příště zkrátit :) ( vtip )

 2. patiik

  jako co tady řešíte, sem na straně policie, co snima když dělaj bordel a když to snima nejde jinak a vyběhnou na vás se zbraní tak co mají asi dělat, bránit se, a oni stříleli, měl se vzdát ten stím nožem čas tam nato měl. V americe má polda respekt tady u nás ne. a tak to je.

 3. pavel

  muj nazor je ten s kryminálu se vrátím ale z márnice už ne .Tak proto střílet první

 4. pavel

  jedině dobře jak to policajti v Americe dělají.Unás je tolik vandráku žeje potřeba je likvidovat jak seto dělá v Americe plně sněma souhlkasím

 5. Ten Manny me teda rozesmal….lol…ale ondrej ma pravdu

 6. Sheriff

  Zdarec chlapy no Musím souhlasit s Ondrou , střílím taky s pistole a neni to nic moc přesnota jako když střílíš ze vzduchovky :D a dobře mu tak tomu s kudlou já osobně bych ho eště dokopal aby už nedělal na světě bordel !!

 7. RADIK.0707

  panove policiste do neho pro jistotu vystrilely pul zasobniku…jsou to frajeri)))

 8. Venca

  Zásah policie zcela v pořádku. Kdyby policista zabitý na Můstku v Praze použil zbraň a nebál se vystřelit,tak tady stále mohl být. A o tom to je,v takové situaci je to jasná volba zastavit za každou cenu a myslet si že ho zastavím střelbou na nohy je skutečně nesmysl. Navíc jaký měl úmysl ten člověk když serozeběhl proti ozbrojeným policistům. Asi jim nechtěl poplácat po ramenou za odměnu.

 9. Stilof

  Souhlasím s tím co napsal Ondřej, v moci policistů je také bránit i svůj život, protože, jinak by na světě moc policistů nezbylo, kdyby měl každý příliš riskovat a dávat zbytečně pachateli vícero šancí na to, aby se vzdal a sám se vystavoval nebezpečí jeho nenadálého útoku, jako byl na tomto videu…

 10. manny

  ten Ondřej je asi odborník…hmm…co dodat vrahu :-)

 11. komii

  uplne adekvatni postup-ale ondreji myslim ze se pletes,strilel policajt s brokovnici-pumpou,takze mohl mirit na nohy a myslim ze by uz akci nedokoncil.svalil by se jak spalek.

 12. Míra

  Vyběhl na ozbrojené policisty,jak by asi jednal s neozbrojeným civilistou,dobrá práce policie.

 13. Ondřej

  Je vidět, že jsi zřejmě nikdy nestřílel ze střelné zbraně. Neexistuje nic jako „postřelit“ a „zastřelit“. Bohužel máš z filmů velice zkreslenou představu o účinku střelných zbraní a o jejich používání. Je hloupost snažit se někoho střelit například do nohy, aby jsem ho jenom poranil. To je mimořádně riskantní záležitost. Za prvé nevím jestli se do té nohy trefím, zvláště když je útočník v pohybu. Pokud pochybuješ o tom co říkám, zkus si někdy zajít na střelnici a zkus se trefit třeba jenom z 5 metrů do takového pruhu jako je noha… garantuji ti, že budeš mít problémy i při nepohyblivém terči. Pokud k tomu přičteme, že cíl se pohybuje, že nerozhoduju o tom kdy budu střílet, ale jsem závislý na útočníkovi kdy proti mě nebezpečně vyběhne a navíc vypjatost celé situace (ani pro amerického policistu není taková situace běžná a je pochopitelně nervózní a má obrovský strach o svuj život), je hloupost snažit se trefovat někam do nohy. V takové situaci bude skutečně problém trefit se i do těla. Nejsem buhvíjaký profík, ale obranné střelbe už se nějakou tu dobu věnuji, troufám si říct, že mnohem intenzivněji než kdejaký policista a mohu potvrdit, že snažit se maniaka s nožem střelit do nohy je čisté bláznovství. A to opomíjíme fakt, že střelba jinam než do vitální zóny těla nemusí spolehlivě útočníka zastavit. Rovněž poukazuji na to, že účinek střelných zbraní bývá ve filmech značně přeháněn. Zkrátka v žádném případě neplatí, že zásah člověka se rovná konec jeho útoku. Běžně se bohužel stává, že útočník je zasažen a ještě dokáže akci dokonat a padne na zem buď po několika vteřinách a nebo dokonce vůbec. Bohužel z filmů lidé znají schéma „vystřelím – útočník jde k zemi“, to ale v žádném případě tak není. Zásah do vitální zóny je nutný a čím více ran tím lépe, dokud útočník neleží na zemi. V obranné střelbě se každým zkušeným instruktorem preferují minimálně rychlé dvojstřely nebo trojstřely. A pokud se ti zdá, že jich střílelo moc, no je dost těžké se dohodnout kdo bude střílet. Stříli zpravidla každý kdo může a neohrožuje střebou ostatní. Situace se každou vteřinu změní a není možné určit kdo bude ten střelec… trvám na tom, že střelba na videu byla v pořádku a oprávněná.. ten člověk jednal jak jednal a netvrdím, že si zasloužil zastřelit, ale jinak to v této situaci nešlo… Každý kdo má se střelbou nějaké zkušenosti velmi dobře ví, že tyhle situace nelze v žádném případě nějak zoptimalizovat a že je člověk zpravidla rád, že to vůbec přežil i když se zdá, že tam byla obrovská palebná převaha a ten útočník měl „jenom“ nůž… Jedna věc je totiž to, že by ho nakonec stejně zastavili. To by jistě šlo i za použití menšího násilí, ale druhá věc, že policisté ho chtějí zastavit, aby oni nebyli zraněni nebo zabiti!! A to je věc, kterou si je třeba uvědomit a v takové situaci je nutno jednat nekompromisně, policista se pochopitelně nechce obětovat, aby útočníka co nejvíce šetřil, naopak své zdraví a životy logicky staví nade vše…

 14. Já měl na mysli jestli ho nestačilo jenom postřelit aby už dál nemohl nikoho ohrožovat. Ale je vidět že vystřílet do několik ran z několika zbraní je taky volba kovboje. Neobhajuji střílení zločinců jako takové jen ať střílí je to jejich věc. Ale v tomto případě to možná šlo vyřešit i jinak a nakonec by si odseděl třeba doživotí.

 15. Ondřej

  Vůbec to nebyla nesmyslné, ohrožoval ho nožem. Policisté se pokoušeli použít pepřový sprej, ale nebylo to účinné. Když se k nim rozběhl s nožem v ruce policisté museli střílet. Možná to někomu nedochází, ale nůž je smrtelně nebezpečná zbraň. Policista nemůže riskovat, že ho útočník nožem zraní nebo zabije. Naši policisté by v podobné situaci zareagovali stejně a já, který nosím pravidelně střelnou zbraň bych útočníka s nožem také neváhal zastřelit…